Chouchette.net

Hakkımızda

Sanat ve Zanaatkârlar

Sanatı seviyor, dünya sanat ve zanaatkârlarla dolu olmalı diye düşünüyorsunuz. Kocaman kutu kutu mağazalar ile yerli sanatın, yerel zanaatkârlığın yerini almış olan seri üretim ürünler ruhunuzu yoruyor.

Güncel sanatçılarla geleneksel zanaatkârlar arasında bir işbirliği kurma hedefiyle ortaya çıkan Chouchette, Anadolu’da geliştirilip M.Ö. 7000’lerden bugüne uygulanan eski bir ahşap baskı yöntemini kullanarak hem sizin, hem de eviniz için kaliteli ve çağdaş aksesuarlar üretiyor.

Chouchette için yerli zanaatkârların yarattığı el yapımı aksesuarlar, değişmez bir hedef. Ürünlerimizin tamamı el baskısı ve Türkiye’deki zanaatkârların elinden çıkıyor; bu da 21. yüzyılda sanatı, sanatçıları ve geleneksel zanaatkârlığı desteklediğiniz anlamına geliyor. Aksesuarların hiç birinin eşi benzeri yok, aynı sizin gibi. Her biri tasarımının geçmişini ve zanaatkârın ustalığını barındırıyor bünyesinde. Pamuklu aksesuarlarımız, sizin gibi özenli müşterilerimize kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir ürün sunabilmemiz için sınırlı miktarlarda üretilir. El baskısı her bir aksesuarın son dokunuşları yine elle verildiğinden, her bir parça ufak tefek farklılıklar gösterebiliyor; bu farklılıklar hem ürünün, hem de sizin farklılığınızın bir göstergesi! Üretim sürecimiz baştan sonra zanaatkârların ailelerine ve toplumumuzun capcanlı sanatına fayda sağlıyor. Çalışanlarımıza yüksek ücret ödüyor, çocuk işçiliğini asla desteklemiyoruz.

Tasarım ve Güzellik

Güzel ürünleri seviyor, organik düşünüyor, adaletin modasının asla geçmediğine inanıyorsunuz. Belli bir tarzınız var ve çevreye duyarlısınız, çünkü herkesin daha iyi bir yaşam sürmesi sizin için değerli.

Chouchette herkes için daha iyi bir yaşam isteyen kadınlara şık ve çevreye duyarlı aksesuarlar yaratır. Güzel ürünleri biz de seviyoruz. Biz de organik düşünüyoruz. Ve biz de adaletin modasının asla geçmediğine inanıyoruz.

Çevre Dostu

Her şey olsun istiyorsunuz: Kaliteli, çevre dostu ürünler istiyorsunuz. Yaratıcılığınızı ifade eden ve kişisel tarzınızı çağrıştıran, sanatsal ve kalıcı, eşsiz aksesuarlar istiyorsunuz. Moda zevkiniz için de çevreyi katletmek istemiyorsunuz.

Chouchette’in aksesuarları sağlam, çevre dostu, sanatsal ve kalıcıdır. Ayrıca yaratım sürecinde etik değerleri ve sürdürülebilirliği daima ön planda tutarız. En kaliteli kumaş ve malzemeleri kullanır, nakliye ve enerji kullanımını en aza indirgemek için yerel ortaklarla işbirliği yaparız.